ANNOUNCEMENTS

In loving memory of LEIDA SHEA

A longtime and oldest member of the Estonian National Association of South Florida has passed away. Our deepest condolences to daughter Maire Allik and family.
Leida SHEA Obituary
Leida Shea, died peacefully in Palm Beach, FL on May 13, 2018 at the age of 104. She is survived by her loving daughter Maire Allik of Palm Beach, FL. Leida was born on December 10, 1913, in Tartu, Estonia to Jaan and Ida Naelapaa. During WWII, Leida moved to New York City, and later to Palm Beach. Leida will forever be remembered as a classic beautiful and loving mother, who always appeared well dressed. A viewing will be held on Thursday, May 17, 2018, from 12:00PM to 3:00PM at Quattlebaum Funeral Home, 5411 Okeechobee Blvd, West Palm Beach, FL 33417, with a service at 2:00PM.

Published in The Palm Beach Post on May 16, 2018

 

************************************************************

Teave nendele kes meie Jõulupeolt puudusid:

Meil ei toimunud seekord uue juhatuse valimisi sest  ei olnud küllalt kandidaate.  Pidime värvama juhatusse liikmeid. Mul on hea meel teatada et Lõuna Florida Eesti Selts töötab edasi uute energiliste liikmetega.

Nende energiat oli juba näha selleaastasel jõulupeol.  Kui te ei usu siis vaadake pilte mis Monica Kallas pani meie blogi fotode alla.

Uue juhatuse liikmete koosseis on:

Ingrid Hammer-Thomson

Kurmet Hõim

Helvi Inno

Veljo Kurik

Heiki Parts

Maire Riisma

Terje Van Schaik

Uus juhatus alustab tööd 1. Jaanuaril 2017.

Loodame teid kõiki järgmise aasta üritustel näha – Arno ja mina oleme kindlasti kohal.

Heade soovidega,

 

Evi

 

=====================================================================

Lahkus lugupeetud endine esinaine ja juhatuse liige

Dr. Aino Lukas

mälestab leians

Lõuna Florida Eesti Selts

======================================================================

13. November 2016.

Lugupeetud Lõuna Florida eestlased.

Lõuna Florida Eesti Seltsi põhikirja järele lõpetab käesolev juhatus tegevuse 31. detsembril 2016. Enne seda kuupäeva on väga tähtis valida uus juhatus järgmiseks kaheks aastaks. Juhatuses võib olla kokku üheksa liiget aga vähemalt neli: President, Abi-president, Laekur ja Sekretär.

Palume kõiki Lõuna Florida eestlasi tõsiselt mõelda kandideerimisele.  Praegusejuhatuse soov on saada nooremaid kandidaate kes aitaks hoida ja elustada Seltsi tegevust. Kuna lõuna Floridas elab palju nooremaid inimesi kelle nimed ja aadressid meil puuduvad siis loodame et teie selle informatsiooni edastate teistele eestlastele keda tunnete.

Sooviavaldajaid palun võtta ühendus sekretär Evi Kallasega, arnoevi@gmail.com või telefonil 561.791.0439 kõige hiljemalt 22. novembriks.

Ainuke nõue Seltsi juhatuse liikmele on et ta võtab ennast Seltsi liikmeks.  Liikmemaks on $15 aastas. Liikmemakse korjab laekur Maire Riisma, 5791 Coach House Circle, #G, Boca Raton FL, 33486. Telefon:  561-393-5382 või 561-445-1879.

Tervitades,

Arno Kallas,

Lõuna Florida Eesti Seltsi President

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

The Tallinna Muusikakeskkooli Noortekoor/Tallinn Music High School Youth Choir will be on tour in the United States in August with its final stop in Miami. If you are in the Miami area or have friends there, we hope you will join us and help us spread the word about these two opportunities to meet this extraordinary choir:

Saturday, August 27, 2016

7:00 pm

First Presbyterian Church of Miami

609 Brickell Avenue

Miami, FL 33131

Admission is free.

Parking is free at the church.

Freewill offering.

Sunday, August 28, 2016

11:00 am Worship Service
First Presbyterian Church of Miami
609 Brickell Avenue
Miami, FL 33131
Parking is free at the church.
Freewill offering.

===================================================================
HILDA KAEPA
                                                                                Photo

 21. september 1925 – 30. märts 2015

Ootamatult lahkus lõuna floridalastele armas sõber Hilda Kaepa. Tema oli sündinud 21. Septembril 1925 Hallingu vallas, Pärnu maakonnas, emale Anna Hansenile, neiuna Engel, ja isa Jürile. Peale selle täpsem informatsioon tema lapsepõlve kohta puudub.

Hiljem elas Hilda emaga Tallinnas Viru tänaval. Ta käis koolis Tallinna Esimese Tütarlaste Gümnaasiumis kus ta lõpetas kaks gümnaasiumi klassi ja peale Eestist põgenemist Teise Maailma Sõja ajal lõpetas gümnaasiumi Saksamaal, Oberkasselis. Peale sõja lõppu jätkas ta õppimist Kõlni Ülikoolis aga ei saanud seda lõpetada sest asus uuesti ümber Ameerikasse. New Yorgis õppis Hilda arvepidamist ja töötas hiljem sellel alal.

Hilda abiellus Kalju Käpaga (nimi hiljem muudeti Kaepaks) ja nad elasid Patterson New Jerseys kuni Kalju surmani 5. Jaanuar 1985. Peale selle leidis Hilda endale kodu lõuna Floridas. Elas aastaid  Pompano Beach’i rannal, Atlandi Okeaani vaatega kondos.  Umbes aasta tagasi läks lähedasse hooldekodusse kus tal oli jälle huvitava vaatega kena korter.

Hilda oli aktiivne Eestluses. Muuhulgas oli ta Patterson NJ Eesti Koguduse liige; aktiivne Eesti Üliõpilaskonnas; toetas Eesti Vabariigi kauaaegse Peakonsuli Ernst Jaaksoni eluloo kirjastamist. Kui kauaaegne Jaaksonite sõber oli ta  ka lõpuks Peakonsuli päranduse korraldaja. Ta organiseeris ka ajutise näituse Eesti Rahva Muuseumis, Tartus, kus eksponeeriti Peakonsul Jaaksoni kabinetti toana, kõige sisustuste ja ajalooliste dokumentidega.  Näituse materjalid on jäädavalt ERM’i hoolduses.

Hilda toetas Eesti-Ameerika Fondi kaudu lastekodu Eestis ja külastas neid kui fondi esindaja; Tartu Kristlik Noortekodu oli talle eriti südamelähedane juba asutamise aastast 2000. Ta toetas Eesti Finn klassi purjemeeskonda kes nõukogude aastate lõpul kahel korral Ft. Lauderdale’is treenis Olümpiamängude osalemiseks. Viimased kuus aastat oli Hilda Lõuna Florida Eesti Seltsi Juhatuse lugupeetud liige.

Hilda harrastas ka reisida ja ta tegi seda tihti.  Ta isiklikud huvid olid ooper ja bridži mäng ja samuti oli Hilda suur veini austaja. Ta osales mitmetel veini istanduste tuuridel Euroopas nii nagu Confrerie du Chevaliers du Tastevin poolt korraldatud ekskursoonidel. Käis palju kordi ka Eestis kus tal meeldis Haapsalu, aga eriti Pärnu mudavanni ravi et seal ennast “noorendada”.

Isegi lesena oli Hilda elu rikkalik – tal olid laialdased huvid. Näiteks ta oli kauaegne liige Broward International Women’s Club’is ja ka NSU Art Museum Ft. Lauderdale’is. Peab ütlema et ta  nautis elu oma viimase päevani.

Peale eestlaste oli Hildal ka palju Euroopa ja Ameerika sõpru. Hilda oli tasakaalukas ja alati valmis kaasa lööma. Tema rõõmus iseloom oli aastate järel toonud talle palju sõpru kes tunnevad temast nüüd suurt puudust.

Evi Kallas

=====================================================================================

My mother, Anadie Allik died this morning in Pompano Beach Florida. She was a beautiful, intelligent, feisty lady with a trained soprano singing voice that she used until just this last year. She was computer literate, used facebook and email, and sent her own computer designed cards to everyone she knew. She lived a long life, almost reaching her 96th birthday. I, my sister Mall Tuur, my husband Scott Camazine, and my stepchildren Caela Camazine and Conor Camazine will miss her.

 

Anadie Allik

=================================================================
Monika Erickson, co-chair of Le Club Intercontinental of Palm Beach,
is organizing a Black Tie Dinner Dance
CHRISTMAS IN ESTONIA
Dec. 5
at the Beach Club in Palm Beach
Anyone interested in attending, please contact Monika before Nov. 25 at eesti@netzero.net
=============================
Esto Koor (Estonian Men’s Choir) Concert
January 22, 2015 
KLENK-IEP 2015 is excited to announce that there will be a free concert 
presented by the Esto Koor on Thursday, January 22, at 7 p.m. at 
St. Paul Lutheran Church, Boca Raton, Florida. The choir conductor, Jüri 
Rent, directed the Estonian National Anthem at the recent 2014 Laulupidu 
in Tallinn. The Esto Koor, an elite men’s choir, also sang at the San Francisco 
LEP-ESTO. There will be song selections in both Estonian and English.
St. Paul Lutheran Church, 701 W. Palmetto Park Rd., Boca Raton, FL 33486
(approx. 1 mile east of I-95, on the north side of Palmetto Park Rd.)  
                                                                                                                                                                                    *****************

July 16, 2014 – Notice from Linda Rink, Executive Director of Estonian AmericanNational Council (EANC):
When shopping online at Amazon.com, you can support EANC with your purchase. Use the link AmazonSmile and they will make a 0.5% donation at no cost to you. Choose “Estonian American National Council” as the designated charity.

                                                                                                                                                                                             ***********

July 14, 2014 –

Hello. Mark Munger here. I am a proud non-Finn winner of a Finlandia Foundation National Grant to assist in the publication of my new historical novel of Finnish and Estonian diaspora, war, and love. The details of the new book are attached. Please pass this information along to your chapter members.
See you at Finn Fest! I will have a booth in the tori and be involved in two lectures on 8/8.
Kiitos!
Sukulaiset: The kindred is a novel of Finnish and Estonian diaspora set against a background of love, war, and the Holocaust.  A sequel to Mark’s 2004 bestseller, Soumalaiset, Sukulaiset is an historiccal novel of epic proportions”.
Order from CRP at (218)721.3213 or through Partners Book Distributers, 2325 Jarco Drive, Holt MI 48842.  Retail $20.
                                                                                                                                                                                        *****************

3/7/2014 – Sisse tulnud kiri LFES-ile ERKÜ XXI Esinduskogu valimiste kohta/Letter sent to Estonian National Association of S. Florida about EANC XXI elections. http://www.estosite.org/eanc-activities

**********

3/5/2014 – Raamat/Book: Estonia & Equines by Annabelle Till. Saadaval/Available at Amazon.  Raamat käsitleb ema Eestist põgenemisest/Book talks about mother’s escape from Estonia in the 1940.

*********

A young Estonian wrestler who trains in Coconut Creek is looking for a part-time job while recuperating from injury.  If you know of anyone who can help, please contct him.  His name is Alek Tseiko and you will find his website and e-mail address below.  He wrote the following in Estonian:

tervist olen see sportlane kellega kohtusite publix poes. Mul oli siin vahepeal vigastus ja tuli aeg maha võtta, nüüd olen tervise korda saanud ja alustasin vaikselt treeningutega aga võistelda veel ei saa. Seega siit küsimus ega eestlaste ringkonnas pole kellegil pakkuda

From: Mark Munger <cloquetriverpress@yahoo.com>

Date: July 14, 2014 at 7:55:41 AM EDT

To: “michael.chan@estoniaconsul.org” <michael.chan@estoniaconsul.org>, “Mati.Laan@lacity.org” <Mati.Laan@lacity.org>, “andres.ruetman@ca.rr.com” <andres.ruetman@ca.rr.com>, “pallod@sbcglobal.net” <pallod@sbcglobal.net>, “LuigeLill@aol.com” <LuigeLill@aol.com>, “pallod@sbcglobal.net” <pallod@sbcglobal.net>, “pallojuri@aim.com” <pallojuri@aim.com>, “jaaktreiman@gmail.com” <jaaktreiman@gmail.com>, “mailiisbartling@yahoo.com” <mailiisbartling@yahoo.com>, “hendriklaur@comcast.net” <hendriklaur@comcast.net>, “richard.horning@snrdenton.com” <richard.horning@snrdenton.com>, “elinask@tmcnet.com” <elinask@tmcnet.com>, “kristirakfeldt@gmail.com” <kristirakfeldt@gmail.com>, “ELinask@tmcnet.com” <ELinask@tmcnet.com>, “ttoomepuu@gmail.com” <ttoomepuu@gmail.com>, “arnoevi@gmail.com” <arnoevi@gmail.com>, “joviro47@hotmail.com” <joviro47@hotmail.com>, “metsla@eckerd.edu” <metsla@eckerd.edu>, “aadu@allpere.com” <aadu@allpere.com>, “mehis@vahtra.net” <mehis@vahtra.net>

Reply-To: Mark Munger <cloquetriverpress@yahoo.com>

 

Hello. Mark Munger here. I am a proud non-Finn winner of a Finlandia Foundation National Grant to assist in the publication of my new historical novel of Finnish and Estonian diaspora, war, and love. The details of the new book are attached. Please pass this information along to your chapter members.

See you at Finn Fest! I will have a booth in the tori and be involved in two lectures on 8/8.

Kiitos!

Mark Munger

Duluth, MN

 

minule mõnda part time job, et saaksin trenni kõrvalt natuke raha teenida enne kui tervise päris korda saan et võistelda. Olen füüsiliselt tugev ja ei karda tööd, sobib fort lauderdale, miami, boca ja kohad mis nende lähedal. Treening paik mul muidu cocnut creek. siin väike link kus info minu kohta

ette tänades!!!
=======================================

Tere tulemast Samuel Lindpere Kurik!

7.6 lbs ja 20 in.

Sündis  25. novembril 2013 ema Kaire Lindpere ja isa Velju Kurikule. Palju õnne uuele perekonnale.

Samuel

==============================

Image Setter Business card Ingrid Thompson

Estonian, Russian, German and some Finnish spoken.

=======================================================

Vejo Kurik

“Will” Veljo Kurik is Real Estate Agent for KellerWilliams in Miami.  He conducts business in both English and Estonian.  His web site is www.kurik.com; e-mail is will@kurik.com; phone:  305.766.5068.  His area includes all of South Florida.

================================================================

GROUP DISCOUNT TICKETS will be available for…

The Estonian National Symphony Orchestra
WEDNESDAY – NOVEMBER 13, 2013
 at 8:00pm
The Kravis Center, West Palm Beach

http://www.kravis.org/index.cfm?fuseaction=performances.detail&performance_id=1717&

The Estonian National Symphony Orchestra, the republic’s oldest professional orchestra, dates back nine decades. Its recent honors include a 2004 Grammy Award, with nominations in 2009 and 2010. Three days after it appears on Lincoln Center’s Great Performers series, the ENSO returns to Regional Arts. Guest cellist Narek Hakhnazaryan, gold medalist of the 2011 Tchaikovsky Competition in Moscow, plays an enduring favorite, Dvorák’s Cello Concerto.
Program Includes:
Dvorák/ Cello Concerto in B minor, Op. 104
Brahms / Symphony No. 2 in D, Op. 73

I have requested 50 seats in the Grand Tier to be reserved
for the local Estonian community.
The Grand Tier is the first balcony level. It is not too far up and not too far back from the stage.
These are GREAT SEATS!

Ticket prices have not yet been released, but I will let you know as soon as I get the information.

IF YOU WANT TICKETS,
PLEASE CONTACT ME AS SOON AS POSSIBLE.

I will keep a reservation list of those who request tickets.
Payment will be due no later than October 1st.

Kathryn Wong
561-818-7295
kathrynwong@comcast.net
http://www.maydaydesigns.com
http://www.tangokat.com

***************************************************************************************

Check out the new category on the BLOG ROLL – Online Estonian language course.

*********************

Kõigi liikmete heakskiidul on meie organisatsiooni ametlik nimi alates 11. märts 2013 Lõuna Florida Eesti Selts”.

Our organisation members voted to change its name to Lõuna Florida Eesti Selts.

*************************************************

A SPECIAL WELCOME

We are fortunate to now have an Honorary Consul of Estonia.  Mr. Jorge L. Viera was recently appointed to service South Florida.  If you have any questions or concerns about  Estonia-related matters, feel free to contact him. You will find the necessary information on the “Contacts” page in our blog.

***************************************************

Carl Orava raamat Me Olime Eesti Sõdurid on nüüd saadaval ka e-raamatuna.  http://www.apollo.ee/e-raamat-me-olime-eesti-sodurid.html 

We Were Estonian Soldiers by Carl Orav  is now also available as an e-book.  https://itunes.apple.com/us/book/we-were-estonian-soldiers/id599607216?mt=11

***********************************

Lugupeetud ERKÜ sõbrad:

Tulgem meiega tähistama ERKÜ 60 aastajuubelit 29. septembril, 2012!

Matuletan teile meelde, et piletid on praegu saadaval alandatud hinnaga, $150 isiku pealt,  kuni 15.augustini.  Siis tõuseb hind $175 peale.

Meloodame südamest, et te toetate ERKÜ’t ja tema missiooni sellega, etostate trükitud Gala programmi kuulutuse, tellite laua, või olete Gala sponsor. Ma tänan neid teist, kes on juba lubanud toetada — koosarvatud AustraaliaEesti Seltsiga!  Programmi kuulutus ei pea oleme kallis, ja oleks kena lugedatervitusi kõikide sõprade käest.

Oleksveelgi kenam näha teid isiklikult Galal!  Ma tuletan teile meelde ka, et osa sissetulekust läheb eestiameerika gaidide ja skautide, ning samuti Long Islandi eesti suvelaagritoetuseks.   Lisatud on koopia registratsioonivormist, mida võib ka leida ERKÜkodulehekülel, www.estosite.org, plusdetailsem informatsioon erinevate kuulutuste ja sponsorpakettide kohta.

Veelkord,palun levitage see informatioon oma liikmetele ja kohalikkudele eestlastele – seeon teie Gala!  Tulgem nautima meeldejäävat õhtut, heasöögiga ning tantsuga orkestri saatel, tähistama 60 aastat eestluse pärandi,kultuuri ja tuleviku kaitsmist ja säilimist Ameerikas.

Informatsioon Gala ja ERKÜ tegevuse kohtaon regulaarselt uuendatud koduleheküljel www.estosite.org. Nagu alati, olete teretulnud minuga ühendust võtma küsimustega: (215) 546-5863või lrink@LindaRink.com.

Eesti Rahvuskomitee loodab teid kõiki näha29. septembril!

Tervitades,

Linda

Linda Rink  I  Executive Director

EstonianAmerican National Council, Inc. / Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides

1420 Locust St., Suite 31N, Philadelphia, PA19102

215-546-5863

www.estosite.org

 ******************************

Piret Johansonil on laste raamatuid odavalt müügil.

piretworld@gmail.com

******************

KLENKi Sõpruspäevad on tulemas augustis Dearborn Michiganis.   Kesk-Florida Eesti Seltsi blogis võite kõige hilisemat infot saada.  Nende blogi leiate meie blogroll’is.

Check out KLENK Friendship days which are celebrated in Dearborn Michigan in August. Info on our blogroll under Kesk-Florida Eesti Selts.

***********************

TUULI ROBINSON saavutas magistri kraadi.

Tuuli, meile kõikidele tuntud tubli noor naine,  on alati lahke ja naerul näoga aitamas Koondise funktsioonidel.  Ta mängib ja saadab klaveril, organiseerib laste mänge ja aitab igal pool kus võimalik. Tema kiires elus  leidis ta siiski aega tagasi kooli minna.

Tuuli alustas ülikooli õpinguid 1996 Tartu Ülikoolis. Aastal 2000 lõpetas ta filosoofia teaduskonna eesti ja soome-ugri filoloogia osakonna bakalaureuse kraadiga eesti keele erialal. Ameerikas jätkas ta õpinguid Florida Indian River Community Colleges ja Florida Atlantic Universitys. Seal ta lõpetas õpetajakoolituse programmi ja sai sertifikaadi sotsiaalainete õpetamiseks Florida põhikoolides.

Augustis 2010 alustas Tuuli õpinguid Florida Atlantic University magistratuuris.  Olgugi et ta on kahe väikse lapse ema lõpetas ta kooli kõva tööga detsembris 2011. Ta saavutas  magistri kraadi hariduses, põhialaga haridus juhtimises.

Tuuli töötab 2006 aastast peale Osceola Põhikoolis Okeechobees. Ta on sotsiaalainete osakonna juhataja. Samal ajal ta õpetab 6-8-da klassi lastele maailma ajalugu, Ameerika valitsussüsteemi, Ameerika ajalugu, karjääri planeerimist ja kriitilist mõtlemist. 

Tuuli, well-known to us, is always ready to help our Association with a friendly smile.  She plays the piano, organizes childrens’ games and helps in any other capacity. In her hectic life she still found the energy to back to school.

Tuuli started her higher education at Tartu University in Estonia in 1996. In 2000  she received her B.A. degree in Estonian and Finno-Ugric languages.  She continued her schooling in the States.  From 2000 to 2008 she attended Florida Indian River Community College and Florida Atlantic University completing her certification requirements in Social Studies education.

In 2010 Tuuli, the mother of two small children, entered the FAU masters program.  She, with hard work, quickly finished this program in 2011 with a major in Educational Leadership .

Since 2006 Tuuli works at Oceola Middle School in Okeechobee.  She is the Social Studies Chairman. In addition she teaches World History, Civics, American History, Career Education, and Critical Thinking to grades 6-8.

*********

KLENK’i  (Kesk-Lääne Eesti Noorte Koondis) Kultuuri Päevad

tulevad St. Petersburg Floridasse

6-7 jaanuar 2012

 Pange need kuupäevad kalendrisse!

REGISTRATSIOONI FORMID ON NÜÜD SAADAVAL! Täpsemat teadet võite leida Kesk-Florida Eestlaste Seltsi blogis mis on meie blogi Blogroll’i all või võtta http://floridaestos.wordpress.com.  Küsimusi?  Minge web’ile: KLENKFlorida@gmail.com. Meie oleme nende päevade ko-sponsor KFES’iga.

REGISTRATION FORMS ARE NOW AVAILABLE!  The KLENK Days (Estonian culture days) are coming to St. Petersburg FL on Jan. 6 and 7, 2012.  For more info go to our blogroll and click on Kesk-Florida Eestlaste Selts or go to http://floridaestos.wordpress.com.  Questions?  Go to KLENKFlorida@gmail.com. We are co-sponsors for this event.

====================================

The following article was forwarded to us by Charles Parl, brother of Jack.


PARL-Jack, of Bayside, NY. and Palm Beech, FL passed away peacefully on January 18, 2011 after a valiant battle with NSIP, an uncommon auto immune disease of the lungs. Jack was born January 11, 1943 in Tallinn Estonia to the late Charles V. and Ann and is survived by his brother Charles.

He graduated  from Stuyvesant High School and attended Cornell University and Queens College and received his Ph.D. in English Literature from St. John’s University. He wrote his Ph.D. thesis about Henry Miller the controversial 20th Century writer. He taught at St. John’s and over 25 years at Union County College, New Jersey at the Scotch Plains and Cranford campuses from’ where he retired in 2005 with the title of Emeritus Professor.

He was an avid tennis player and was a member of Northshore Tennis Club in Bayside where he played on the Senior Mens team and in Palm Beach he played for the Phipps Park Senior Mens Team.

He was an intellectual gentleman and will be fondly remembered for his wit and charm and his passion for literature.

Jack will be remembered at a Memorial Service at Frank E. Campbell Funeral Chapel, 1076 Madison Avenue at 81st Street on Friday, February 11, 2011 at 11:30am. In lieu of flowers, memorial donations may be made to the Estonian Educational Society, 243 East, 34th St, New York 10016.

******************************

JUHATUSE VALIMISE TULEMUSED/BOARD OF DIRECTORS’ ELECTION RESULTS

60-nest LFEK liikmetest 43 vastasid jaatavalt, eitavaid hääli ei olnud. Sellega on uus juhatus volitatud järgmiseks kaheks aastaks.

Of the 60 LFEK members 43 voted for and none against. This empowers the officers for the next two years.

E. Kallas, LFEK Sekretär/Secretary

******************************

SILVI JANTUNEN

VÄRSKE EESTI DOKTOR

Silvi Jantunen saavutas Doktori kraadi Nova Southeastern University’s Kliinilise Psühholoogia alal ja avas era praksise.  Tema kabinet asub 3015 South Congress Ave, Palm Springs FL, Suite 7.  Tal on privileegid JFK Medical Center’is, Atlantis, FL.

Kõnelda võib temaga inglise, eesti, soome või vene keeles.  Telefon: 561.523.0661.  E-mail: dr.silvij@gmail.com.  Võite rohkem lugeda tema saavutustest ja võimetest ingliskeelses osas.

A NEW ESTONIAN DOCTOR

Silvi Jantunen received her Doctor of Clinical Psychology at Nova Southeastern University.  Her private practice is located at 3015 South Congress Ave, Palm Springs FL, Suite 7.

The phone number is 561.523.0661. You may speak to her in English, Estonian, Finnish or Russian.  E-mail: dr.silvij@gmail.com.

Dr. Silvi Janunen has an impressive list of honors and experiences in her field.  In her practice, according to her resume, she deals with “neuropsychological assessment and psychotherapy, including hypnotherapy, with child, adult, and geriatric outpatients suffering from a wide range of emotional and/or neurological disorders”.

For the Neuro-Therapeutics a division of Assessment & Treatment Centers, Inc. Miami FL, she is “providing comprehensive evaluations for eligibility determination for social security disability benefits”.  She is also “providing Neurophychological and Forensic assessment and psychotherapy with child, adult, and geriatric outpatients suffering from a wide range of emotional and/or neurological disorders.  Focus is on treatment of eating disorders, Post Traumatic Stress Disorder, chemical dependency, depression, and anxiety disorders.  Treatment includes individual and family therapy.  Orientation is eclectic, including cognitive-behavioral, behavioral, and hypnotherapy”.

Dr. S. Jantunen is an active medical staff member at JFK Medical Center in Atlantis, FL.

==================================


Jenny Eugenia Hendriksson Treirat

Proua Treirat sündis 8. märtsil 1916 Eestis ja suri 26. aprillil 2010 John Knox Puhkekodus, Pompano Beach Floridas. Ta maeti Kensico surnuaiale New Yorgis. Pr. Treirat oli Lõuna Florida Eestlaste Koondise juhatuses abi-perenaine aastatel 1985-1991.  Ta oli ka New Yorgi Haridusseltsi liige aastatel 1965-1977.

Mrs. Treirat was born on March 8, 1916 in Estonia.  She passed away on April 26, 2010 at the John Knox Village Retirement Home in Pompano Beach. Florida. She was on the Board of Directors of the Estonian National Association of South Florida from 1985-1991.  She was also a member of the Estonian Educational  Society of New York.

—————————–

Estonian American National Council (EANC) otsib endale kandidaate.   Kandideerimis aja lõpp on 2. märtsist pikendatud kahe kuu võrra.  Nii et on veel aega.  Kandideerimisest huvitatud isikutel on võimalik täpsemat informatsiooni saada nende webi pealt, http://www.estosite.org.  Võite leida seda meie blogrollis. The Estonian American Council is looking for candidates.  Anyone with an inherited Estonian citizenship and 21 years of age is eligible.  For more specific information read the Council’s web page, http://www.estosite.org.  It’s also available on our blogroll.

===============================

 Paljud juba tunnevad Dr. Terje Hõimu kuna ta on kaasa löönud LFEKoondise üritustel. Järgneb Heiki Partsi Vaba Eesti Sõnale saadtud artikkel Terje  saavutustest.

Dr. Terje Hõim Kõige Väljapaistvam Matemaatika Professor Floridas

Hiljuti tunnustas Ameerika Matemaatika Ühing Dr. Terje Hõimu, kui parimat ülikooli matemaatika õpetajat Florida osariigis.  Dr. Hõim on juba seitse aastat olnud Florida Atlantic University Wilkes Honors College õppejõud.  Kevadel 2009 premeeriti teda tenuuriga ja “associate” professori kohaga.   Ta on koostanud ja õppeprogrammi sisse toonud uuenduslikke interdistsiplinaarseis kursusi nagu etnomatemaatika ja matemaatiline ökonoomia.  Samuti on tunnustust leidnud tema efektiivsed õppemeetodid ja hea suhtlemine üliõpilastega.

Nägusat auhinda vastuvõttes ütles Dr. Hõim, et tema juhtivaks eesmärgiks on teha matemaatikat õpilastele huvitavaks ja tähendusrikkaks  ning siduda seda ajaloo ja kultuuriga.

Dr. Hõim lõpetas aastal 1995 Tartu Ülikooli matemaatika teaduskonna magistri kraadiga.  Hiljem jätkas ta oma õppinguid Ameerikas Kent State Ülikooli juures Ohios, kus ta aastal 2000 kaitses oma doktoritöö väitekirja.

Dr. Hõim elab Jupiteris, Floridas koos oma abikaasa Kurmetiga ja kahe väikese lapsega.

Please open the following link in order to read about the Mathematics Award bestowed upon the outstanding professor, Dr. Terje Hõim.  She did her undergraduate work as well as her Masters at Tartu University in Estonia; She received her PhD from Kent State University in Ohio.

http://wise.fau.edu/divdept/honcol/about_news_hoim-award.html

===========================

Kui olete huvitatud heast muusikast, vaadake Hando Nahkuri uut webi lehekülge mis on http://www.handonahkur.com

If you are interested in good music, check out Hando Nahkur’s web page at http://www.handonahkur.com

===========================

Advertisements%d bloggers like this: